Wizyta duszpasterska Ks. Biskupa Henryka Ciereszko

Dzień 8 maja był dniem bardzo uroczystym i szczęśliwym, bo odwiedził nas Ks. Biskup Henryk Ciereszko.

Towarzyszył mu Ks. Proboszcz T. Powichrowski oraz Wójt Gminy Grzegorz Jakuć. Gościliśmy też p. Dyrektora Szkoły Podstawowej z Tołcz. Po wielodniowych przygotowaniach uroczystość przebiegła bardzo sprawnie.

Po powitaniu dostojnych gości kwiatami, głos zabrał Pan Dyrektor, który przedstawił Księdzu Biskupowi historię szkoły i przedszkola oraz zapewnił, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej była zawsze, jest i będzie wierna Ojczyźnie i Bogu, wsparta wychowaniem rodzinnym.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu najpierw przedszkolaków, a następnie uczniów. Było przepięknie i nastrojowo, a do tego dzień był słoneczny i ciepły.

Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim. Na zakończenie ksiądz biskup w serdecznych słowach podkreślił znaczącą pozycję szkoły i przedszkola w wychowaniu i nauczaniu zgodnie z wartościami, a także pogratulował uczniom i przedszkolakom za piękny występ, a także powiedział „Pan Dyrektor stworzył Wam takie warunki do nauki, że jesteście jak w raju.”

Następnie była wspólna modlitwa i błogosławieństwo Ks. Biskupa oraz wspólne zdjęcie.

Na zakończenie wizyty ks. Biskup wraz z gośćmi spożył obiad.

Zapraszamy miłych gości do następnych odwiedzin.