Wspaniała wycieczka – czyli żywa lekcja historii, geografii i kultury

W dniach 12 – 13 października 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów kl. IV – VIII wraz z wychowawcami i p. Dyrektorem do Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, a więc podróż autokarem połączona była z podziwianiem pięknych krajobrazów Podlasia, lubelszczyzny oraz świętokrzyskiego. Uczniom w Kazimierzu szczególnie podobał się uroczy zabytkowy rynek oraz wycieczka na Górę Trzech Krzyży, a także posiłek nad brzegiem Wisły. Przed wieczorem dotarliśmy do hotelu „Dwór Dwikozy”. Piękne, przestronne i czyste pokoje (2 – 3 osobowe) zachwyciły wycieczkowiczów. Smakowała wszystkim też wytworna kolacja.

Następnego dnia po śniadaniu, udaliśmy się na zwiedzanie Sandomierza. Początkowo zwiedzanie odbyliśmy jeżdżąc melexami. Podróż dopełniła wspaniała przewodniczka, która ciekawie opowiadała o zabytkach tego Królewskiego Miasta. Szczególnie podobał się Wąwóz Królowej Jadwigi. Następnie odwiedziliśmy najważniejsze zabytki. W międzyczasie odbyły się zakupy: pamiątki i inne bibeloty. Niektórzy odwiedzili Muzeum Ojca Mateusza, miejsce związane z serialem telewizyjnym, który jeszcze bardziej rozpropagował te urocze miasteczko. Po południu w dobrych nastrojach udaliśmy się w drogę powrotną. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzin McDonalda w Puławach. Podróż upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Wieczorem ok. 20.00 na parkingu przed szkołą powitali rodzice powitali swoje pociechy.

Na długo zostaną w pamięci wspomnienia z pobytu w dwóch najpiękniejszych polskich miasteczkach: Kazimierzu nad Wisłą i Sandomierzu. 

Do zobaczenia na nowych szlakach wycieczkowych.