Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Narodowe Święto Polski – jak co roku – zostało godnie uczczone.
Założony program został wykonany:
1. W dn. 10 XI 2022r. o godz. 11.11 cała społeczność szkoły i przedszkola (ok. 300 osób) odśpiewało Hymn Narodowy. Wśród gości był proboszcz naszej parafii ks. dr Tomasz Powichrowski oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy – Zdzisław Narel.
2. 11 listopada 2022r. uczestniczyliśmy w Gminnych obchodach Święta. Nasza delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Wolności.
3. Na okolicznym apelu wystąpiło wiele klas i oddziałów przedszkolnych. Był hymn, pieśni patriotyczne oraz recytacje. Było biało – czerwono. Pięknie.
4. W konkursie ogłoszonym przez Niepubliczną Szkołę Podstawowa w Niewodnicy Kościelnej pt. „Historia Hymnu Narodowego” I miejsca zajęły: Zuzanna Sochoń z kl. V oraz Zuzanna Czajkowska z kl. VI, a wyróżnienie otrzymali: Piotr Laskowski z kl. IV i Szymon Sawicki z kl. VII.
5. Wielki Sukces odnieśliśmy w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Wojewodę Podlaskiego i Kuratora Oświaty pt. „Podlaskie drogi do Niepodległości” III miejsce zajęły: Zuzanna Czajkowska z kl. VI oraz Agnieszka Danilewicz z kl. V, a wyróżnienie otrzymała Lena Bocian z kl. I. Uroczysta gala odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim.
6. Ponad to w całej szkole i przedszkolu pojawiły się piękne dekoracje, a wokół budynku – jak zwykle – zawisła 104 metrowa flaga Polski, nowe flagi znalazły się też na Wieży Niepodległości. Opracowaliśmy specjalną kartkę świąteczną i wysłaliśmy do wszystkich rodziców i przyjaciół szkoły i przedszkola.

Niech żyje Wolna i Niepodległa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *